«Фаворити Успіху» logo Азаров: заяви про можливе зникнення ліків – саботаж і аморальні спекуляції
© FAVOR.com.ua
 
Азаров: заяви про можливе зникнення ліків – саботаж і аморальні спекуляції
  

Прем’єр Микола Азаров називає заяви про можливий дефіцит медпрепаратів у зв’язку з законом про ліцензування ліків, який набуває чинності 1 березня, саботажем та аморальними спекуляціями. Про це він заявив на засіданні Кабміну 13 лютого, передає «Українська правда».

«Спекуляції щодо можливого дефіциту, припинення постачання ліків треба розцінювати як саботаж і безпідставні спекуляції, які до того ж аморальні щодо стурбованих пацієнтів і нашої громадськості», – сказав прем’єр.

За його словами, саме переживання громадян щодо стану справ у сфері охорони здоров’я і стало підставою для «абсолютно необхідних перетворень», які здійснює уряд.

«В інтересах пацієнтів був прийнятий закон про ліцензування ліків. Спробуйте, наприклад, без ліцензії завезти ліки в межах країн Європейського Союзу – ніхто не дозволить. Вимога одна – в нашу країну мають потрапляти тільки препарати, які реально використовуються у світовій медичній практиці і за ціною, яка співвідносна з ціною у сусідніх країнах», – сказав прем’єр.

Азаров зазначив, що закон пройшов «максимальне обговорення з громадськістю, лікарями, учасниками ринку».

«Після прийняття закону про ліцензування імпортних ліків минуло 7 місяців – достатньо часу, щоб виконати всю роботу з впровадження його в дію. Однак певні ділки фармацевтичного ринку разом з недобросовісними чиновниками зробили все, щоб зірвати дію норм цього закону», – сказав прем’єр.

Він додав, що система ліцензування буде запроваджуватися у кілька етапів. На першому, який триватиме упродовж півроку, передбачено «тільки заявний принцип ліцензування».

«Тобто ліцензія видаватиметься просто на заяву імпортера», – пояснив Азаров.

Він доручив віце-прем’єру Костянтину Грищенку розібратися, хто саме несе персональну відповідальність за зволікання з впровадженням норм закону і як саме кваліфікувати дії посадових осіб. А також, хто несе відповідальність за те, що упродовж півроку не було забезпечено впровадження закону про швидку та екстрену меддопомогу.

«Я чітко заявляю: на фармацевтичному ринку будуть встановлені цивілізовані правила, які мають забезпечити населення усім асортиментом сучасних лікарських засобів належної якості та за доступною ціною. А якщо хтось не зацікавлений в цьому, то хай зробить сам висновки», – сказав прем’єр.

Він доручив МОЗ, Держмитслужбі та правоохоронним органам «підключитися до системи ліцензування і оперативно реагувати на проблему».

«Попереджаю про персональну відповідальність посадових осіб – в першу чергу за забезпечення прав пацієнтів на доступне і якісне лікування. Здоров’я людей – головне для нас. Нікому не дозволено спекулювати на цій темі, а тим більше не виконувати вимог закону», – підсумував Азаров.

Як відомо, 1 березня цього року набирає чинності новий закон, що передбачає додаткове ліцензування імпортних ліків.

Як зауважують громадські активісти, цей закон є лобістським і «покликаний збагатити чиновників за рахунок хабарів на додатковому ліцензуванні». Саме ліцензування може призвести до значного підвищення цін на всі імпортні ліки, і через це деякі препарати взагалі зникнуть з аптечних полиць.

Громадські організації, лікарі і пацієнти закликають президента Віктора Януковича скасувати ухвалений Верховною Радою закон про ліцензування імпорту лікарських засобів.

У профспілці медпрацівників зазначають, що катастрофічну ситуацію з медициною посилює медична реформа.

Грищенко заспокоїв українців, запевнивши, що дефіциту ліків не буде

Віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко запевняє, що жодних проблем з постачанням ліків після запровадження ліцензування імпортних лікарських засобів не виникне. Як передає УНІАН, про це він сказав сьогодні журналістам на брифінгу у Кабміні.

Грищенко нагадав, що в українському законодавстві запроваджується обов’язкова норма про належну виробничу практику (GMP). За його словами, це є система забезпечення якості ліків, яка гарантує дотримання міжнародних стандартів якості ліків.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що з 15 лютого імпортні ліки зможуть потрапити в Україну лише за умови дотримання цих вимог. Він зауважив, що представництва закордонних фірм, які імпортують лікарські засоби в Україну, були заздалегідь про це попереджені.

«Жодних проблем з постачанням ліків не повинно бути», – сказав Грищенко.

Він додав, що на даний момент усі імпортери мають на своїх складах достатній запас ліків. «Це їхній обов’язок, і вони його усвідомлюють», – заявив Грищенко.

https://favor.com.ua/article/12879.html