«Фаворити Успіху» logo Українські пацієнти часто не підозрюють, що на них тестують ліки
© FAVOR.com.ua
 
Українські пацієнти часто не підозрюють, що на них тестують ліки
  

Українці можуть піддаватися тестуванню нових ліків самі того не підозрюючи. На проведення експериментів над людьми акредитовано 400 медустанов, повідомляє журнал «Профиль».

Кожного року дедалі більше українців погоджуються, щоб на них випробовували нові ліки. Здорові віддають себе в жертву науці за гроші, тяжкохворі ризикують, оскільки це їхній єдиний шанс отримати дорогі препарати безкоштовно, а деякі просто не знають, що на них проводять досліди.

За словами віце-президента Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів Віктора Сердюка, подібні випадки в Україні — не рідкість. «До нас по допомогу зверталися пацієнти, які брали участь у клінічних випробуваннях. Усіх їх об’єднує одне — їм або не сказали, що вони випробовують препарат на собі, або сказали не все», — заявляє він.

«Буває, що пацієнтові просто приносять два конверти з пігулками і говорять: «Ось це приймайте вдень, а це — увечері». На питання пацієнта: «Що це?» говорять, що нові дуже дорогі закордонні ліки, — розповідає керівник юридичного департаменту Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів Людмила Солоп. — На жаль, більшість пацієнтів не мають у своєму розпорядженні доказів, за якими лікарів можна було б притягати до відповідальності».

Тим часом, попит на піддослідних українців росте. У Державному фармакологічному центрі Міністерства охорони здоров'я повідомляють, що в Україні проводяться клінічні випробування практично всіх видів лікарських препаратів. Акредитовані на проведення експериментів над людьми 400 медустанов. У списку — і відомі столичні інститути, і лікарні, що знаходяться на периферії. Приватні і державні. За словами завідувача сектору координації і контролю клінічних випробувань лікарських засобів Держфармцентру Володимира Мальцева, за останні п’ять років кількість випробувань за замовленням іноземних фармкомпаній виросла майже втричі.

Раніше повідомлялося, що за минулий рік в Україні пройшло більше трьохсот клінічних випробувань препаратів західного виробництва. Більшість піддослідних вітчизняної медицини — люди з хронічними захворюваннями. До речі, на першому місці за кількістю випробувань перебуває онкологія.

https://favor.com.ua/article/274.html