«Фаворити Успіху» logo «Газета по-київски» закривається
© FAVOR.com.ua
 
«Газета по-київски» закривається
  

З 23 червня «Газета по-київськи» змушена припинити свій вихід. Про це йдеться в прес-релізі видання.

«На бренд «Газети» заявив свої претензії колишній міноритарний акціонер та головний редактор Сергій Тихий, який висунув до підприємства суттєві фінансові вимоги. Унаслідок таких дій, «Газета по-київськи» вимушена закритися», – йдеться в повідомленні.

«Олексій Газубей, головний редактор «Газети по-київськи», повідомив що він сподівається на можливість видавати газету в оновленому вигляді. «Ми плануємо узгодити нову бізнес-модель газети, оновити та вдосконалити її», – зазначено в прес-релізі видання, повідомляє Телекритика.

Наразі всю заборгованість із виплат зарплати працівникам газети погашено. 22 червня, у середу, вийшов останній номер «Газети по-київськи».

Зазначимо, у квітні у «Газеті по-київськи» стався конфлікт, що призвів до того, що пішов посади головний редактор видання Тихий. Він фактично виконав ультиматум власників видання (газета належить Ігорю Коломойському), інакше видання мало закритися як дотаційний проект.

Проблеми в виданні почалися після того, як газета написала про заготовані питання для прес-конференції Віктора Януковича. Вихід матеріалу співпав з розподілом прибутків «Укрнафти».

Тим часом, сам Тихий заявляє таке: «Це класична спроба перекласти відповідальність. «Газету по-киевски» знищено «кураторами», півтора роки без затвердженого бюджету, без планів, без перспектив; два з лишком місяці невиходу – половина колективу розбіглася, розбіглися рекламодавці, посередники. Та ви подивіться на що перетворилася моя ГПК за місяць після відновлення виходу!

Права на торгівельну марку «Газета по-киевски» належать не тільки мені, а ще трьом іншим фізичним особам. ТМ була зареєстрована у 2002 році – до реєстрації «Газеты по-киевски» в Мінюсті, а ідея та назва були придумані набагато раніше. Протягом восьми з половиною років, поки я і ще ряд власників ТМ працювали у проекті, ми ніяких вимог не висували, хоча мали право на укладання Ліцензійної угоди з відповідними відрахуваннями на нашу користь. Але ми про це і не думали! Після того, як мене було викинуто з газети через одіозні і несправедливі обґрунтування, коли ми з колегами залишились без засобів до існування, ми звернулись до видавця з пропозицією урегулювати цю ситуацію шляхом або укладання з нами Ліцензійної угоди, або викупу Торгової марки. Підкреслюю: конкретні цифри виплат нами жодного разу не називалися, це мало би бути, власне, предметом перемовин. Але жодного разу після того, як ми надіслали ці два листи (у травні та червні), з нами ніхто не захотів поспілкуватись (не подзвонив, не запросив на зустріч). Ми про це ж повідомили 13 червня на зборах співвласників ТОВ «Видавництво «ПресЦЕНТР»», яке є засновником газети, і це було внесено у протокол. Але у відповідь – знову жодної реакції. З нами навіть не намагались обговорити це питання. Так про які «фінансові вимоги Тихого» йдеться?»

Зазначимо, «Газета по-киевски» місяць не виходила друком через конфлікт інвестора з головним редактором. Журналісти «Газеты...« заявляли про політичний тиск на видання.

 
Украина, 04073, Киев,
ул. Фрунзе, 160А.
Тел.: (044) 205-43-63
E-mail: online@pk.kiev.ua
Веб:
https://favor.com.ua/article/5133.html