|
Фен у вигляді револьверу |
У ХIX столітті більшість європейських жінок мали дуже довге волосся і висушити їх було досить проблематично. Чого тільки не вигадували жінки! Сушили їх біля печі, на сонці, і навіть на вітру. Відомо, що ще до винаходу фенів, першими механічними прототипами приладів для сушки волосся були ... пилососи, якими обдували своє волосся в режимі реверсу. Однак, вентилятори та пилососи не виробляли тепла, а спроби висушити мокре волосся поруч із відкритим вогнем деколи закінчувалися плачевно...
|
Рання версія приладу для сушіння волосся |
За легендою, перші електричні прилади для сушіння волосся з’явилися в 1900 році, коли англійський конструктор Г. Холліуелл, прийшовши додому раніше, застав свою кохану дружину за дивним заняттям — вона завмерла, засунувши голову в пічку. Чоловік прийшов у жах! Але насправді, нічого жахливого не відбувалося — вона просто-напросто сушила таким чином волосся. Наступного ж дня Холліуелл, прийшовши на роботу, запропонував керівництву свого конструкторського бюро розпочати розроблення нового приладу.
У 1903 році новий винахід уже запатентували. Наскільки ж відрізнявся перший представник, від сучасних пристроїв! Судіть самі: фен-прародич важив понад трьох кілограмів і видував повітря температурою 90 градусів за Цельсієм — це був зовсім немаленький і зовсім небезпечний прилад!
Саме за тепло та сухість повітря цей прилад у німецькому виконанні і отримав свою назву — «фен» (нім. Föhn) — сильний, поривчастий, теплий і сухий вітер, що дме з гір у долини.
Торгова марка Fön була зареєстрована німецьким виробником електричного обладнання, компанією AEG у 1908 році.
У нас, як і в усіх інших мовах пост-радянського простору, слово «фен» стало прозивним, аналогічно словам «ксерокс», «джип», «унітаз» або «кеди», які також спочатку були назвами торгових марок. Слово увійшло в нашу мову відносно недавно, в радянські часи, коли всі закордонні назви та імена обов’язково повинні були записуватися кирилицею. Таким чином, назва німецької торгової марки Fön стала записуватися російською як «Фен» (слово Fön взагалі-то повинно вимовлятися як «фьон», але через транслітерацію російська «ё» загубилася).
Вже на початку 20-х років, прилади для висушування волосся масово випускалися в Америці, а в 30-ті роки з’явилися перші моделі з можливістю регулювати температуру повітря.
А яка сучасна торгова марка фену найкараща на ваш погляд?
Обираємо найкращий фен!
|