За підсумками 2014 року Євросоюз став основним торговельним партнером України, відтіснивши країни СНД на другу позицію. При цьому ЄС вийшов на перше місць в зовнішньоторговельному балансі України і з експорту, і з імпорту товарів.
Про це повідомляє Державна фіскальна служба України.
У 2014 році відбувся суттєвий перерозподіл структури зовнішньоторговельних зв’язків України.
У 2013 році найвагомішим торговельним партнером України були країни СНД (36% загального товарообігу), а потім країни ЄС (31%) та Азії (23%). На частку решти партнерів припадало 10% товарообігу.
Через рік на перше місце вийшли країни Євросоюзу (36%), відтіснивши країни СНД на другу позицію (29%). Частка країн Азії становила 24%, і 11% – всі решта партнерів.
При цьому країни СНД лідирують у структурі зовнішньоторговельного балансу України як імпорту, так і експорту.
За підсумками 2014-го Україна експортувала на 14% товарів менше, ніж роком раніше, – 54,2 млрд грн проти 68900 млн у 2013-му.
Попри те, при загальному зменшенні обсягів торгівлі, український експорт до країн СНД зріс на 2%.
Зазначимо, що український експорт зріс майже у всіх країн ЄС: Нідерланди – 7%, Італія – 5%, Польща – 4%, Німеччина – 1%, інші країни – 2%, а зменшився тільки в Угорщину та Францію.
Нагадаємо, що Євросоюз зберіг для України односторонні преференції в торгівлі з країнами ЄС до кінця 2015 року в рамках тристоронніх домовленостей між Україною, ЄС і Росією.
Як результат, зовнішньоторговельний баланс України змінив структуру: експорт до Росії зменшився на 25%, але при цьому в таких же обсягах збільшився експорт в країни Євросоюзу.
Важливо, що зростання українського експорту до Європи повністю компенсує втрати від зниження експорту до Росії. |