Американська компанія Coca-Cola на своїй офіційній сторінці в соцмережі «Вконтакте» попросила вибачення за публікацію карти Росії, на якій був відсутній Крим, Калінінградська область і Курильські острови.
«Неправильна» карта була опублікована на сторінці спільноти 30 грудня ввечері. Після того, як російські користувачі почали масово висловлювати своє невдоволення нею, компанія в ніч на 5 січня опублікувала нову карту, на якій Крим був позначений територією РФ і перепросила.
«Шановні учасники спільноти! Ми приносимо щирі вибачення за ситуацію, що склалася. Карта виправлена! Сподіваємося на ваше розуміння», – йшлося в повідомленні.
Після того, як на ситуацію звернули увагу ЗМІ, всі записи і коментарі на цю тему були видалені зі сторінки спільноти. Поки що вони доступні у кеші Google тут і тут.
Своєю чергою народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Мустафа Найєм пропонує громадянам України відмовитися від покупки продукції компанії Coca-Cola.
«Компанія Coca-Cola перепросила за публікацію карти Росії, на якій відсутній Крим, Калінінградська область і Курильські острови... повернувши Кримський півострів до складу Російської Федерації. Пропоную громадянам України у відповідь повернути компанію Coca-Cola на землю і відмовитися від покупки продуктів компанії, заодно нагадавши, що в жодній країні світу, зокрема, на батьківщині Coca-Cola (США) Крим не визнається територією Росії, події на півострові називаються окупацією, у зв’язку з чим до РФ застосовуються економічні санкції», – написав Найєм у своєму Facebook у вівторок, 5 січня.
Крім цього, зазначив парламентарій, хотілося б дізнатися, що думає про це вибачення керівництво українського представництва компанії.
«Для довідки. У портфелі українського відділення компанії перебувають такі продукти і бренди:
– Burn;
– Coca-Cola;
– Fanta;
– Sprite;
– BonAqua;
– Nestea;
– соки Rich, BotaniQ и «Добрий»;
– Schweppes.
Особисто я не буду більше купувати цю продукцію і закликаю до цього всіх розсудливих співгромадян, зокрема, своїх друзів і підписників», – написав Найєм.
При цьому він зазначив, що втрата для громадян України буде невелика і заміну можна знайти. «А ось принижувати цілу країну, яка зазнала тисячні втрати, і при цьому працювати на її ринку мені здається як мінімум дивним», – додав народний депутат.
Цю пропозицію вже підтримала низка українських громадських активістів та організацій, політиків, а також дипломатів, зокрема посли України в низці держав світу.
Деякі блогери вважають що бойкот продукції Coca-Cola вдихне нове життя в слоган «Нове покоління обирає Pepsi». Однак, інші допитливі активісти їм одразу принесли чергову порцію «зради» з офіційного сайту компанії Pepsico.
|