Згідно з результатами нового дослідження, проведеного командою фахівців з Гарвардської медичної школи, фізична близькість між людьми, що працюють разом, значно підвищує шанси на успіх їхньої спільної професійної діяльності.
Науковці впродовж п’яти років спостерігали за дослідницькою діяльністю своїх колег, між якими встановлювалися або не встановлювалися близькі стосунки. Всього вони проаналізували взаємозв’язок понад 200 000 авторів 35 000 наукових статей, повідомляє TCH.ua.
Керівники дослідження професор Айзек Коен і доктор Лоуренс Хендерсон зібрали дані щодо місця розташування кожного з науковців, які брали участь в експерименті під час написання їхніх робіт.
Виявилося, що найменший успіх очікував ті публікації, автори яких співпрацювали віддалено – перебували в різних географічних точках і спілкувалися за допомогою телефону або Інтернету. Ті ж фахівці, які працювали в одному і тому ж будинку, домагалися помітно більших успіхів.
Однак найбільш продуктивними були визнані ті союзи, взаємини між учасниками яких виходили поза рамки тільки робочих і або ставали дружніми, або перетворювалися в романтичні зв’язки.
Як зазначає доктор Коен, це було особливо важливо в тих випадках, коли вирішенням одного і того ж питання займалися два дослідники, проте регулярне живе спілкування колег, якщо їх було більше двох осіб, також сприяло істотному підвищенню ступеня взаєморозуміння між ними і досягненню великих професійних успіхів |