Основні правила інтимної гігієни жінки
  
Author:

«Треба, треба вмиватися вранці і ввечері ...» Чомусь багато сучасних дівчат (та й хлопців) не зовсім точно розуміють ці знамениті слова К. Чуковського: ретельно стежачи за обличчам, руками, ротовою порожниною, волоссям молодь практично не приділяє уваги правильній гігієні статевих органів, а варто. А адже саме недотримання елементарних правил по підтримці чистоти інтимних зон призводять до серйозних захворювань всієї сечостатевої системи!

Чому так важлива інтимна гігієна?

На поверхні тіла (це стосується і області наших геніталій) постійно знаходиться величезна кількість мікроорганізмів. Це і нешкідливі сапрофітні бактерії, і більш небезпечні патогенні мікроби. Якщо не стежити за чистотою статевих органів, то «шкідливі» мікроби легко проникають в піхву і в дітородні органи (матка, яєчники). Це може привести до різних наслідків, починаючи від кандидозу (молочниці) і вагініту, а закінчуючи ендометритом і повним безпліддям.

Щоб не доводити до виникнення різних патологій, варто дотримуватися ряду простих, але дуже важливих і ефективних правил.

Основні правила на кожен день

Є певні базові правила інтимної гігієни, дотримуватися яких необхідно щодня:

  1. Регулярне підмивання інтимних місць. Підмиватися потрібно 2 рази щодня. Але тут є один нюанс. Нечасте підмивання шкідливо для інтимного здоров’я. Але і надмірне миття, особливо неправильно підібраними засобами, також завдає великої шкоди слизовій оболонці геніталій. Пов’язано це з тим, що pH в області піхви (3,3) трохи нижче значення pH решти шкіри (5,5). А при частому застосуванні миючих засобів і води кислотно-лужний баланс порушується, що призводить до дисбактеріозу та інших неприємностей.
  2. Для очищення статевих органів під час миття потрібно використовувати спеціальні інтимні гелі та інші гігієнічні засоби, створені саме для цієї області. Після кожного відвідування туалету добре використовувати спеціальні інтимні серветки.
  3. Нижню білизну необхідно міняти щодня (можна і кілька разів на день). Трусики повинні бути «дихаючими», з натуральної сировини (льон, бавовна та ін.) При цьому вони не мають занадто щільно впиватися в шкіру або викликати відчуття скутості. Про стрінги краще назавжди забути: вони є прекрасним «мостом» для переходу мікробів з анального отвору у піхву.

Важливі правила гігієни статевих органів у критичні дні

Під час місячних статеві органи стають найбільш вразливими для патогенної мікрофлори. Тому в цей час необхідне дотримуватись кількох правил:

  • митися треба якомога частіше (оптимально — кожні декілька годин);
  • замінювати прокладки необхідно як мінімум кожні 3,5-4 години, а тампони — кожні 2 години;
  • не рекомендується купання у «відкритій» воді і у ванній.

Дотримуючись цих нескладних правил інтимної гігієни, можна практично на 100% уберегти себе від величезної кількості хвороб. Адже здоров’я — це головне!

За матеріалами сайту https://pani.best/ , на якому жінки можуть знайти корисні поради на кожен день.


Send by E-mailSend by E-mail   Print versionPrint version
Comments(0)

No comments yet… Be the first to leave comment on this topic!

or
You may sign in using:
Enter with Facebook Enter with Google Enter with VK