Технологія створення газону та догляду за ним
  
Author:

ГазонГазон на подвір’ї – це не лише прикраса, а й місце для відпочинку та насолоди природою. Щоб створити і доглядати за ідеальним газоном, необхідно виконати кілька важливих етапів.

1. Прибирання території.

Перш крок – це ретельне очищення ділянки від будівельного сміття, каміння, пеньків та інших речей, які можуть завадити росту трави чи пошкодити леза газонокосарки. Також важливо звернути увагу на наявність будівельних домішок у верхньому шарі ґрунту. Якщо там є багато будівельних домішок (ламаної цегли, цементної крихти тощо), краще видалити верхній шар ґрунту та замінити його плодючим грунтом. Пильне прибирання допомагає забезпечити рівну поверхню для подальших робіт та гарантує здоровий старт для вашого газону, прибирання території – це більше, ніж просто прибирання. Це створення екологічно чистого, здорового і привабливого простору, який принесе вам задоволення протягом багатьох років.

2. Знищення небажаної рослинності.

Цей етап спрямований на вивільнення площі від небажаної рослинності, такої як бур’яни та дикорослі кущі. Якість видалення грає важливу роль, оскільки неправильне видалення призведе до масового зростання бур’янів на газоні та ускладнить їх подальше видалення. Видалення можна виконати двома способами: хімічним – за допомогою гербіцидів, та агротехнічним – механічно.

3. Підготовка ґрунту.

Існують два варіанти підготовки ґрунту для створення газону. Перший варіант рекомендується при неякісному грунті, другий – при нормально плідному ґрунті.

Варіант №1:

 1. Убірка сміття
 2. Видалення верхнього шару ґрунту

Варіант №2:

 1. Убірка сміття
 2. Культивація ґрунту
 3. Аналіз ґрунту
 4. Внесення торфу і піску
 5. Внесення добрив
 6. Культивація ґрунту

4. Створення самого газону.

Інші етапи включають у себе укладання дренажу, насипання нового шару ґрунту, вирівнювання поверхні, внесення торфу та піску, добрив, а також гідрогелю за необхідності. Після виконання цих операцій газон готовий до посіву та подальшого догляду.

5. Догляд за газоном.

Догляд за газоном включає в себе регулярний полив, внесення добрив, стрижку газону та інші аспекти, які забезпечують його здоров’я та красу.

Створення і догляд за газоном – це завдання, яке може здатися складним, але з правильним підходом та технологією ви зможете насолоджуватися власним зеленим райком прямо на своїй ділянці.

Створення Газону в Саду: Посів чи Рулон?

У кожного власника саду приходить момент вибору, яким чином створити газон – засіяти його насінням чи використати рулонний газон. Це важке рішення, адже обираючи один із цих методів, ви обираєте його на все життя вашого саду. Також важливо визначити, який саме тип газону вам потрібен, оскільки газони можуть бути декоративними або призначеними для конкретних цілей.

Посівний Газон

Посівний газон

На перший погляд, здається, що нічого нескладного – просто посійте газон. Однак створення газону – це вкладення на майбутнє, тому дуже важливо правильно підготувати ґрунт і належним чином доглядати за молодим газоном у перший рік, особливо навесні та восени. Навіть найменші помилки можуть призвести до щорічних вибоїн, нерівномірного росту трави, великої кількості бур’янів та моху.

Для створення газону за цим методом необхідно визначити розрахункову норму посіву. Розрахункова норма посіву N обчислюється в кілограмах на гектар. Важливо знати площу живлення одного насіння (для швидкоростучих – 2-4 см²; для дрібностебельних – 1-2 см². Але слід пам’ятати, що такий розрахунок характерний лише для періоду вирощування перших пагонів). Визначення норми посіву визначається не тільки площею живлення, але і господарською придатністю кожного виду, а також кількістю насінин у одному кілограмі.

Рулонний Газон

Рулонний газон

Рулонний газон – це найшвидший спосіб створення трав’яного покриву в саду з трав, вирощених на спеціальних полях і вирізаних у вигляді полотен. Рулонний газон з’являється на ділянці дуже швидко – майже як закликання чарівною паличкою, і його швидкість створення дійсно унікальна! Через кілька днів ви вже зможете легко прогулятися по новому газону, а через тиждень – навіть розім’ятися в товариському матчі з волейболу.

Догляд за Газоном

Важливо не пропустити перший стрижень газону. Обрізка молодих пагонів запобігає «лежанню» газону і сприяє нормальному росту вузликів. Тому перше косіння варто виконувати, коли пагони досягнуть висоти 10-15 см. Це робиться лише в суху погоду, а гострі леза газонокосарки налаштовуються на висоту 5-6 см. Після стрижки, коли пагони досягнуть 7-8 см, їх слід програти катком.

Кожної весни необхідно вносити азотні добрива в ґрунт. На початку весни і в кінці осені слід пройтися граблями, обов’язково видаляючи листя з поверхні газону перед зимою.

Ґрунт газону регулярно слід проколювати вилицями, таким чином поліпшується дренаж і аерація ґрунту.

Своєчасно видаляти бур’яни та мохи.

Після стрижки газон слід рівняти ножицями.

Згрібати мітлою купки землі, які створилися червами.

Обильний полив, у період засухи, слід починати до тьмяніння газону.

Регулярно мульчувати, додаючи пісок,

торф та глину.

Багато садівників, обираючи спосіб створення газону, дійсно задаються питанням: посів чи рулон? І обидва ці варіанти мають свої переваги та недоліки.

Посівний газон, звісно ж, потребує більше часу та уваги на початковому етапі. Необхідно правильно обробити ґрунт, вирахувати розрахункову норму посіву та надавати ретельний догляд протягом першого року. Однак цей метод надає можливість створити ідеальний газон з вибраними сортами трав, контролювати їх рівномірний ріст та уникнути бур’янів та моху.

Рулонний газон, як зачарований килим, надходить на вашу ділянку швидше, але вимагає менше зусиль на початку. Ви можете легко пройтися по новому газону всього за кілька днів. Та нехай ця швидкість не зводить вас з розуму – інтенсивний догляд та правильна агротехніка все одно необхідні для створення стійкого та здорового газону.

Таємниці Догляду за Зеленим Килимом

Догляд за газоном є завданням, яке вимагає вашої уваги та ретельності. Щоб газон залишався красивим і здоровим, слід виконувати кілька важливих завдань:

 1. Перша стрижка. Не пропустіть цей момент – стригти газон варто, коли пагони досягнуть 10-15 см в висоту. Стрижка молодих пагонів допоможе уникнути «полегання» газону та забезпечить правильний ріст вузликів.

 2. Косіння та прогулянки. Перше косіння рекомендовано в суху погоду, і обов’язково слід підняти леза косарки на висоту 5-6 см. Як тільки пагони досягнуть 7-8 см, їх слід програти катком.

 3. Внесення азотних добрив. Весною і восени обов’язково вносьте азотні добрива в ґрунт, щоб забезпечити газон необхідними поживними речовинами.

 4. Прочісування та догляд. Регулярно видаляйте бур’яни, мох та проводьте догляд за газоном: проколюйте ґрунт вилицями, рівняйте його ножицями, видаляйте земельні купки, створені червами.

 5. Полив та мульчування. Забезпечте газон обильним поливом під час засушливих періодів та регулярно мульчуйте, додаючи пісок, торф і глину.

 6. Внесення комплексних добрив. Перед початком холодів вносьте комплексні добрива для підготовки газону до зими.

Створення та догляд за газоном – це відповідальність, але з правильним підходом і турботою ваш сад може стати справжнім зеленим райком. Пам’ятайте, що гарний газон – це не лише прикраса, але й місце для насолоди природою та відпочинку.


Send by E-mailSend by E-mail   Print versionPrint version
Comments(4)
Aлeкaндp_Ceмeнoв Aлeкaндp_Ceмeнoв
Здрастуйте, все правильно, за газоном потрібен належний догляд, і не тільки стригти й косити траву, а й до щоденного поливу в спекотні дні. Підстригати його потрібно обов’язково, але косою зробити це практично не реально, там дрібна фракція, яку тільки газонокосарка подужає, і тим паче навіщо зайві труднощі, коли можна все швидко і просто зробити. Подивіться на сайті виробника садової техніки – Sequoia sequoia.ua/ у них є різні газонокосарки: акумуляторні, бензинові та електричні, тут вже вам обирати. Ще раджу придбати тример для косіння трави, а також для зрізання чагарників. Він вам дуже знадобиться.
Modified by author,
id186512-Мирослав Иванов Мирослав Иванов
Здрастуйте, тут я повністю згоден, догляд має бути якісний, ну і звичайно ж думаю, що це не дешево коштує техніка та інвентар для догляду? Сам я нещодавно на дачі зробив газон, тепер за ним потрібно доглядати. Це мені потрібно купувати газонокосарку чи його можна косою косити? Що саме потрібно купувати?
Diana_Loginova Diana_Loginova
У принципі за будь-яким газоном потрібен гарний догляд. Для цього у кожного дачника повинні бути певні інструменти та спец.техніка! Це так вважається, що все гарно та прекрасно а догляд це – сили та розтрати.
id186417-Colby Adkins Colby Adkins
вибраними сортами трав, контролювати їх рівномірний ріст та уникнути бур’янів та моху. geometrydashscratch.com
or
You may sign in using:
Enter with Facebook Enter with Google Enter with VK