|
Голова оргкомітету конкурсу «Фаворит Олімпу», Валерія Глазунова |
Конкурси нині стали чудовим способом просування на ринку. Це добре розуміють самі учасники конкурсів, а також ті, хто їх оцінює. А спостерігачі здебільшого навіть не усвідомлюють, що потрапляють під вплив технології просування.
За підтримки Української асоціації маркетингу на нашому ринку з’явився новий цільовий проект — всеукраїнський бізнес-конкурс «Фаворит Олімпу». В даному разі організатори пропонують розглядати конкурс як форму подачі новітньої PR-технології, скористатися якою можуть лише достойні, — саме в цьому і полягає її елітарність.
Проект розроблено фахово і продумано до дрібниць: мотивація ідеї конкурсу оригінально поєднує в собі давньогрецьку міфологію і сучасний бізнес, прозора технологія і методика визначення переможців спеціально розроблена Інститутом соціології НАНУ, цікаві рекламні можливості, закладені в пакетах учасників і переможців конкурсу.
За порівняно недовгий період роботи бізнес-конкурсу вже склався певний перелік питань, що виникають у кожного хто знайомиться з конкурсом вперше.
Конкурсів в Україні багато. Чому ви вважаєте, що потрібен ще один?
В Україні справді існує велика кількість різних програм. Однак ніша цільового бізнес-конкурсу, відмінними характеристиками якого є об’єктивність та оцінка успіхів з урахування соціального аспекту, довгий час була вільною.
Розробляючи проект, ми ставили за мету запропонувати суспільству таку форму оцінки підприємств, яка б свідчила про їхню важливу соціальну роль. Ця ексклюзивна послуга призначена для бізнесменів і компаній, що досягли успіху на внутрішньому і зовнішньому ринках праці та послуг і зацікавлені у публічності, іміджевій рекламі, в інвестуванні коштів і зусиль, у розкритті себе як фахівця і ділового партнера.
Участь у конкурсі платна?
Сама участь безкоштовна. Однак усім відомо, що інформація і реклама коштують дорого, тому власне отримання результатів досліджень у рамках конкурсу і рекламних можливостей Учасника та Переможця безоплатним, зрозуміло, бути не може.
Офіційному Учаснику конкурсу вручаються для подальшого використання результати масштабного всеукраїнського дослідження, до якого залучаються висновки профільних експертів, представників бізнес-еліти, журналістів ділових видань, радіо – і телепрограм. Подібне дослідження, так само як і можливість налагодити ділові контакти під час неформальних заходів у рамках конкурсу (Бізнес-форум і урочиста церемонія нагородження переможців у НП «Україна»), навряд чи хтось здатний організувати самотужки.
Скільки коштує перемога в конкурсі?
Ніскільки. На відміну від інших конкурсів, для визначення переможців ми використовуємо спеціально розроблені для цього технологію та методику. Об’єктивність визначення переможців забезпечується комплексною оцінкою, яка включає в себе думки:
Прозорість проведення конкурсу підтверджується перевіркою результатів конкурсу аудиторською компанією міжнародного рівня. Механізм визначення не припускає підміни переможців, і тому перемогу в конкурсі «купити» не можна. «Фаворитом Олімпу» може стати тільки той, хто реально цього заслуговує.
Хто стоїть за конкурсом «Фаворит Олімпу»?
Власне, ніхто! Проект неполітизований і не має відношення до жодної з партій, не виборює інтереси якоїсь із комерційних структур і не пов’язаний з майбутніми виборами. Самі розумієте, <i>не можна бути водночас об’єктивним і фінансово залежати від сильних світу цього</i>.
Та нам приємно, що на сьогодні підтримку ідеї конкурсу та її необхідності для українського ринку офіційно засвідчили: голова комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Геннадій Удовенко, заступник голови Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Сергій Терьохін, президент правління Українського освітнього центру реформ Ірина Мовчан, президент асоціації ресторанного бізнесу Ісай Фельдман, головний редактор ділового видання «Галицькі контракти» Микола Шейко, в.о. директора департаменту економічного співробітництва Міністерства закордонних справ Андрій Кононенко, генеральний директор центру досліджень «Еліт-профі» Косянтин Родик, голова Ради асоціації операторів зв’язку «Телас» Юрій Соловйов, президент АТ «Золотий Гусак» Ілля Ноябрьов.
З чим пов’язана назва конкурсу Фаворит Олімпу?
Мотивація проста. Найбільш популярна в європейських країнах давньогрецька міфологія пов’язана з Богами Олімпу. В сучасній інтерпретації Олімп можна розглядати як свого роду бізнес-клуб Богів. Відповідно до своєї «професійної спрямованості» Боги представляють на Олімпі інтереси людини, а серед людей обирають своїх фаворитів, допомагають їм, благоволять та, у нашому нинішньому розумінні, просувають їх у лідери.
Тому ми вважаємо цілком логічним людей, які досягли певних висот у різного роду діяльності, називати не безбарвним словом «лідер», а, вважаючи їх улюбленцями долі й успіху, присвоїти їм звання — Абсолютний Фаворит Олімпу.
Ви не думаєте, що пропозиція статусу «Фаворит Олімпу» компаніям і торговим маркам програє в порівнянні з існуючими пропозиціями статусів інших конкурсів на ринку?
Виходячи з критеріїв конкурсу у випадку з торговими марками ми не оцінюємо якісні характеристики продуктів, обсяги продажу чи мережу розповсюдження, що, власне, забезпечує високий рівень знання марки.
Зверніть увагу: інтерес світового співтовариства дедалі більше зміщується з чисто виробничих факторів на соціальні. Західні споживачі давно будують своє ставлення до товарів через соціальний аспект діяльності компаній-виробників та їх керівників. І не можна не помітити, що найбільш просунуті представники українського бізнесу, відчуваючи зміну ситуації, прагнуть дотримуватись цієї тенденції, щоб відповідати світовим стандартам і отримати міжнародне визнання. Прикладом цього можуть слугувати рекламні кампанії багатьох фірм, в основу яких покладено соціальний аспект їх діяльності (благодійні проекти, відрахування в різні фонди, акції, що спрямованні на малозахищені верстви населення тощо).
Крім того, важливою перевагою цього проекту є можливість взяти участь у конкурсі і стати переможцем не лише великим компаніям, з якими співпрацюють усі конкурси, а й представникам малого і середнього бізнесу, що не мають потужного рекламного бюджету, але успішні у власному напрямку діяльності. А оскільки конкурс всеукраїнський, то його учасниками можуть стати представники малого, середнього і великого бізнесу з усіх регіонів України.
Яким чином соціальний аспект закладено в номінації конкурсу?
Наявність соціального аспекту, ми сподіваємося, ви побачите в критеріях кожної номінації.
- «Малий бізнес» — за вміння виживати й ефективно працювати в кризових умовах. У конкурсі беруть участь малі підприємства, що зуміли стати помітним явищем в різних сферах діяльності (виробництво, торгівля, сфера послуг і т.ін.).
- «Бізнес-інновація» — за істотний внесок у справу створення, розвитку й освоєння нових вітчизняних технологій.
- «Український експортер» — за успіхи у просуванні української продукції на світовий ринок.
- «Соціальний захист» — за успіхи в реалізації соціальних програм для малозахищених і малозабезпечених верств населення, розробку і впровадження нової технології праці і забезпечення соціальної захищеності своїх працівників.
- «Мас-медіа» — за найбільш повне і професійне висвітлення подій ділового життя України. Сюди зараховуються ділові довідкові видання, інформаційні видання, спеціалізовані видання, Інтернет-проекти, програми радіо і телебачення.
- «Громадські бізнес-об’єднання» — за значний внесок у справу пропаганди і розвитку підприємницької діяльності в Україні.
- «Українська марка» — за видатні результати в просуванні торгової марки, що одержала широке визнання споживачів і стала, по суті, національним брендом у країні.
- «Добродійність» — за здійснення вагомого благодійного проекту року.
- «Меценат року» — за підтримку і внесок у розвиток науки, культури і мистецтва в Україні.
- «Міжнародне співробітництво» — за сприяння розвитку економічних зв’язків України із іншими державами світу, зростання престижу України в міжнародних ділових і громадських колах. (Кандидатами у даній номінації є українські та іноземні підприємці, а також організації, що займаються виставковим бізнесом.)
- «Бізнес-школа» — за рівень підготовки фахівців із застосуванням інновацій у методиці навчання, популяризацію досвіду підприємницької діяльності.
- «Містобудівник» — за поліпшення життєвого середовища громадян Києва та втілення соціально-орієнтованих програм.
- «Гордість міста» — за втілення успішного та суспільно-корисного інвестиційного проекту в столиці.
- «Соціально орієнтований банк» — за постійне проведення програм, орієнтованих на роботу з фізичними особами.
- «Репутація» — за високу репутацію компанії в українських і міжнародних ділових колах — за напрямками: юридична компанія, страхова компанія, аудиторська компанія, консалтингова компанія.
- «Керівник року» — за успіхи в управлінні підприємством чи бізнес-структурою та високу репутацію підприємця в українських і міжнародних ділових колах — за напрямками: виробництво, банківська діяльність, торгівля, сфера послуг.
Найбільш престижним, безумовно слід вважати Гран-прі «Фаворит Олімпу», за підтримку та популяризацію підприємницької діяльності. (Вручається персонально громадським чи політичним діячам, державним чиновникам.)
Елемент змагання закладений у самій схемі конкурсу. Переможці бізнес-конкурсу в різних номінаціях одержують визнання «Абсолютного Фаворита Олімпу». В той же час не залишаються без уваги і ті, хто фактично «дихає в спину» лідерам. Їхня друга позиція в рейтингу дає їм право на статус «Фаворита Олімпу» що символізує злет на ниві діяльності та у кар’єрі.
Конкурс стимулює розвиток бізнесу й особисті амбіції підприємців. Тому всі, кому вдалося скорити Олімпійські вершини, але яким не пощастило в нинішньому конкурсі, наступного року своїми досягненнями і заслугами цілком можуть посперечатися з нині титулованими переможцями.
Зрозуміло, що цілісне враження про проект складно одержати з однієї статті. Будемо раді, якщо ви відвідаєте наш сайт www.favor.com.ua, де Ви зможете одержати детальну інформацію. |