Склад та хіміко-біологічні властивості води неможливо визначити без спеціального обладнання. Однак необхідність у цьому виникає достатньо часто, адже ми користуємося водою постійно і вона обов’язково має відповідати певним нормам. Професійний аналіз води можна провести навіть у домашніх умовах з допомогою спеціальних переносних приладів.
Аналіз води: основні аспекти
Проведення аналізу води передбачає оцінку її фізичних, хімічних та біологічних параметрів. Таким чином можна визначити придатність для пиття, використання у побуті, сільському господарстві та технологічних процесах.
До фізичних показників відносяться температура, колір, смак, рівень прозорості. З допомогою аналізу цих параметрів можна виявити наявність органічних та хімічних домішок, підвищений вміст піску, глини тощо.
Хімічні властивості води містять:
-
рівень кислотності/лужності
-
жорсткість;
-
концентрація іонів;
-
кількість розчиненого кисню;
-
окисно-відновний потенціал.
До біологічних параметрів відносяться біоіндикатори, які можуть вказувати на якість води, а також наявність мікроорганізмів, фіто – та зоопланктону.
Проводити аналіз води можна як в лабораторних, так і в польових та побутових умовах за допомогою портативного обладнання. Комплексний аналіз охоплює такі етапи:
-
забір зразків;
-
первинний аналіз, в тому числі і візуальний, фізичних показників;
-
хімічний та біологічний аналіз;
-
проведення спеціалізованих тестів;
-
узагальнення та інтерпретація результатів.
Також можна проводити тестування окремих параметрів за допомогою спеціальних тест-систем.
Прилади для аналізу води та речовин: особливості застосування
Асортимент устаткування для оцінки різноманітних характеристик води та інших речовин охоплює значну кількість пристроїв. Деякі з них вимірюють лише один показник, інші підходять для комплексного тестування.
Для аналізу води, напоїв, харчових продуктів, ґрунтів застосовують такі категорії пристроїв:
За допомогою лабораторного або мобільного потенціометричного обладнання вимірюють концентрацію у рідині іонів, солей, нітратів, окисно-відновний потенціал та кількість розчиненого кисню.
Такі дослідження проводяться у багатьох галузях промисловості, медичних та хімічних лабораторіях. Велике значення вони мають для рибних господарств, адже дозволяють оперативно аналізувати склад і властивості води у басейнах та водоймах.
Рефрактометри застосовують для тестування рідин та розчинів, що містять цукри. Такі дослідження важливі для сільського господарства, адже дають змогу визначати стиглість фруктів. Також вони широко застосовуються у харчовій галузі — виробництві соків, вин, безалкогольних напоїв.
Широку сферу застосування мають індикаторні смужки для експрес-аналізів. Вони дозволяють швидко та просто виявити наявність різних домішок у воді та харчових продукти.
Детально проаналізувати склад води на кількість розчинених в ній речовин, зокрема хлору, можна за допомогою фотоколориметрів та хлорометрів. Цифрові моделі цих приладів дають змогу зробити це точно та швидко. Для вимірювання каламутності рідини (концентрованості суспензії) застосовують мутноміри.
Придбати якісне сертифіковане обладнання для аналізу води та речовин можна в інтернет-магазині «SIMVOLT». Ми пропонуємо різноманітні контрольно-вимірювальні прилади від провідних виробників. |