«Фавориты Успеха» logo Наматрацник – що це і для чого потрібен
© FAVOR.com.ua
 
Наматрацник – що це і для чого потрібен
  

Стандартний термін служби матраца – 5 – 10 років. Але з міркувань гігієни його доводиться міняти раз на 3 – 4 роки. Щоб користуватися білизною якомога довше, рекомендується наматрацник, купити його можна в будь-якому інтернет-магазині.

Наматрацник – це, по суті, чохол для матраца. Його основна функція – захист виробу від пилу, бруду, бактерій, грибка і механічних пошкоджень. На відміну від громіздкого матраца, його легко знімати, міняти і прати. Завдяки цьому ваша постільна білизна завжди буде в чистоті, а термін експлуатації матраца збільшується до максимуму..

Володіє цей чохол і іншими якостями. Наприклад, здатністю змінювати характеристики матраца. Якщо він занадто жорсткий, варто купити наматрацник м’якший. Тоді й спальне місце буде менш жорстким. Якщо навпаки – підійде жорстка модель.

Допоможе цей виріб і тим, хто звик регулювати температуру спального місця. Просто замовте модель із відповідним наповнювачем.

Деформований матрац легко виправити – потрібно просто замовити наматрацник і постелити його на ліжко. Він приховає всі нерівності поверхні.

Однак щоб чохол для матраца справно виконував свої функції, його треба вміти вибирати.

Наматрацники на ліжко – основні види

Чохли для ліжка можна умовно розділити на дві категорії – захисні та ортопедичні.

Захисні моделі являють собою тонкий (завтовшки не більше 3 сантиметрів) тканинний виріб. Кріпляться до постільної білизни двома способами:

  • за допомогою гумки (по периметру або по кутах);
  • за допомогою блискавки.

Замовити такий наматрацник на ліжко слід, якщо хочете захистити білизну від пилу, грибка, кліщів, механічних пошкоджень. Водонепроникні моделі просочують спеціальним розчином або покривають мембраною. І те, і інше перешкоджає проникненню вологи.

Топпери, або ортопедичні наматрацники, являють собою міні-матраци товщиною 2 – 10 сантиметрів. Стануть у пригоді, якщо потрібно згладити деформований матрац або змінити його властивості – зробити більш жорстким або м’яким. Останнє залежить від наповнювача. Латекс, пінополіуретан, меморікс, мікрофайбер, силіконізоване волокно – м’який матеріал.

Кокосова койра, струттофайбер стануть у пригоді тим, хто любить спати на жорсткому матраці.

Перед тим, як купити наматрацник на ліжко, зверніть увагу на матеріал, з якого він пошитий. Він буває трьох типів:

  • натуральний (сатин, льон, бавовна);
  • синтетичний (поліестр);
  • змішаний (мікрофібра, жаккард).

Виріб із натуральної тканини приємний на дотик, м’який, ніжний, забезпечить хорошу вентиляцію. Але він недовговічний. Синтетичне покриття більш якісне. Але воно не пропускає повітря. Зверніть увагу на змішаний тип. Він поєднує в собі переваги першого і другого.

Купити чохол для матраца і не помилитися

При виборі чохла для матраца, орієнтуйтеся на розмір цього самого матраца. Бортики покриття мають бути більшими за матрац на 3 сантиметри. Стандартні розміри чохлів:

  • 60х120 сантиметрів – дитячі;
  • 90х190 або 200 – підліткові;
  • 120х200 – полуторні;
  • 140 – 180х200 сантиметрів – двоспальні;
  • 200х200 – 220 сантиметрів – євро-розмір.

Порада: перед тим, як замовити наматрацник в інтернет-магазині, виміряйте спальне місце, його ширину і довжину. Вони мають бути максимально наближені до ширини і довжини чохла (виняток – матрацне покриття з бортиками)..

Виходьте також від бажаних характеристик і власних потреб.

Якщо любите попити чайку в ліжку, то вам підійде водонепроникна модель. Таку ж слід купити, якщо у вас у домі є немовля.

Якщо схильні до алергії, варто замовити наматрацники з антибактеріальними властивостями. До таких належать моделі на основі силіконізованого волокна. Також вони підійдуть для дитячого ліжечка.

Має значення і покриття моделі. Найоптимальніше – змішане. Воно поєднує в собі переваги натуральних і синтетичних виробів – якість і повітропроникність.

https://favor.com.ua/ru/blogs/39266.html