Союз «і» в публічних виступах руйнує деструктив
  
Союз «і» в публічних виступах руйнує деструктив

Людмила Богуш, відомий бізнес-тренер, власник Студії управління часом BogushTime, втретє провела майстер-клас в рамках Майстерні голосу. Тема: «Слова, звуки і жести «паразити»».

Вона розповіла детально, що словами «паразитами» можуть бути не тільки слова, які, на думку спікера, додають його мові яскравості, але й цілком літературні слова, що використовуються в не контексті, або не зрозумілі аудиторії слова, для якої ведеться лекція.

Наприклад, продукт – слово, яке використовує багато компаній, замість слова «послуга». Воно викликає в народу асоціацію їжі. І коли в контексті послуги вживають «продукт», люди підсвідомо переконані, що їх вже дурять.

Незрозумілі слова змушують людей кидати книги, тільки-но почавши їх читати. Адже у всіх бувало, що прочитав сторінку три рази і не запам’ятав нічого. В таких випадках краще читати книгу зі словником і відразу собі пояснювати все, що не зрозуміло.

Кожне незрозуміле слово з вуст спікера змушує слухача поринути у роздуми, намагаючись знайти у своєму мозку пояснення сказаному. Такі слова треба пояснювати відразу та не чекати, доки хтось запитає. Інакше аудиторія, допоки шукатиме відповідь, не зможе почути головну інформацію, яку намагався донести оратора.

Часто українці «екають» в своїх виступах. Такий звук дратує аудиторію. Він прийшов до нас від американців, який в перекладі на нашу мову означає «і». Українці, замість того, щоб використати союз «і», який має гіпнотичну дію, використовують деструктив «е». Потрібно контролювати себе і замість «е», додавати «і».

Люди, які виступають на публіці, дуже бояться компульсивних жестів – істерики, реакції тіла на страх бути в центрі уваги. Такі страхи приходять з дитинства, коли дитині забороняють махати руками, показувати пальцем і всяко тілесно виявляти свої емоції і думки. Коли людина виростає і стає перед публікою, вона замислюється над кожним жестом: чи він правильний чи ні, як він виглядає зі сторони глядачів, чи видно їм, що руки і коліна трясуться.

Подібні компульсії забираються двома техніками – примусовим викликанням жестів «паразитів» на публіці або суворим контролем себе. Якщо компульсія не зникає – це свідчення поганого контролю.

Джерело: bogushtime.com


Прикрепленный файлПрикрепленный файл Отправить на E-mailОтправить на E-mail   Версия для печатиВерсия для печати

Пока комментариев нет… Будьте первым кто оставит комментарий по этой теме!

Info Автор этой страницы запретил комментировать её анонимным пользователям. Вы должны авторизоваться или зарегистрировать свой профайл чтобы оставить здесь сообщение.