«Універсалізація прав, побудова нового громадянства»
  
Author:

«Універсалізація прав, побудова нового громадянства» - саме такою була тема Європейського молодіжного семінару по міграції. 4-6 червня 2010 року Іспанська молодіжна рада організувала міжнародний семінар, який проходив в Саламанці (Іспанія) за участі близько 60 учасників із Західної, Центральної та Східної Європи, у т.ч. представника Студреспубліки та УМФ із України Руслана Хасанова.

Інтеграція молодих мігрантів у суспільство – головний пріоритет Іспанської молодіжної ради. Цілі та діяльність в цьому напрямі розвивались в рамках проекту «Young migrants and their associative participation», що спрямований на досягнення активної участі молодих мігрантів в русі для конструювання багатокультурного суспільства.

Метою семінару було зрозуміти ситуацію молодих мігрантів та вивчити проекти країн-членів Євросоюзу та країн Східної і Центральної Європи, спрямовані на формування міжнаціонального суспільства.

Додатково організатори ставили собі за мету проаналізувати політику ЄС щодо міграції , а також створити площадку для учасників семінару для обміну досвідом.

На установчій доповіді Хав’єр де Лукас, експерт з міграції та прав людини, ввів учасників семінару в робочу атмосферу та розставив акценти для подальшої роботи. Головною ідеєю, яку намагався донести експерт, була побудова «нового громадянства». Суть даного поняття полягає в уніфікації національностей, які проживають на території принаймні Європи. Метою такої уніфікації він бачить рівність усіх громадян та зменшення проявів расизму, расової нерівності та дискримінації. Такий старт надихнув учасників на серйозну роботу, адже завданням семінару було створення програми подальшої роботи в напрямку вдосконалення міграційних процесів.

Для більш чіткої та злагодженої роботи семінар було розбито на чотири блоки:

  • соціальна та політична роль мігрантів;
  • освіта та міграція;
  • працевлаштування та міграція;
  • права людини/законодавство та міграція.

Хочеться відмітити, що під час роботи в групах над поставленими завданнями по кожному блоку, учасники майже не розходились в думках, представники усіх країн підтримували демократичні засади та погоджувались, що рівність прав і свобод повинна бути невід’ємною складовою майбутнього суспільства, не може бути расової дискримінації чи інших проявів приниження або обмеження прав представників окремих народів. Хоча й виникали труднощі з релігійними питаннями та ставленням корінних жителів до приїжджих. Якщо релігію вирішили залишити без втручань, то другу проблему запропонували вирішити за допомогою пропаганди серед місцевих жителів та тлумачення позитивних сторін даного процесу.

Представником Студреспубліки та Українського молодіжного форуму Русланом Хасановим було запропоновано більш чітко розмежувати Європу на промислові та інші зони, тобто посилити міжнародний поділ праці. Такий підхід значно посилить інтерес до міграції серед населення та збільшить ефективність та швидкість економічного росту та розвитку.

Підсумовуючи, не можу не відмітити високий рівень організації заходу, якщо говорити про матеріальну складову та умови проживання. Щодо методології проведення та змістовного наповнення семінару, то очікування не були виправдані в повній мірі Проте всі учасники залишились задоволеними, знайшли нових друзів за кордоном. Іспанські колеги провели невелику екскурсію містом Саламанка, розповіли про його давню історію, показали пам’ятки архітектури XV століття.

Від себе переказую подяку «Студентській республіці» й УМФ за надану довіру представляти Україну на міжнародному молодіжному семінарі.

Автор: Руслан Хасанов


Send by E-mailSend by E-mail   Print versionPrint version
Comments(0)

No comments yet… Be the first to leave comment on this topic!