Кешбек. Скільки банки платять клієнтам
  
Мінфін

Банки заманюють клієнтів всіма правдами й неправдами. Останнім часом банки активно просувають новий «пряник» — кешбек. Деякі банки навіть готові повертати до 20% за покупки, тільки б змусити українців оформляти платіжні карти.

Банки заманюють клієнтів всіма правдами й неправдами. Останнім часом банки активно просувають новий «пряник» — кешбек.

Принцип роботи кешбек простий — оплачуй покупки карткою, ще краще — кредитною, і отримуй відсоток від витраченої суми назад на рахунок. Звичайно, багато на цьому не заробиш, але якщо клієнт й так кожен день розплачується карткою, то чому б і не повернути частину витрат.

Чому банки проявляють таку щедрість? Їх головна мета — змусити клієнта оформити кредитну карту та витратити кредитні кошти, в надії отримати кешбек. Таким чином фінустанова зможе надалі «відбити» витрати і заробити прибуток коштом відсотків за кредитом.

Кешбек українських банків умовно можна розділити на дві групи. Перша модель — коли банки знаходять партнерів та випускають кобрендові карти. На них кешбек приходить у вигляді бонусів, які можна витрачати тільки в певних місцях. Наприклад, у Альфа-Банку є кобрендова карта Альфа-Connect. Альфа випускає її спільно з мобільним оператором Vodafone. За розрахунки з її допомогою, власник отримує певні бонуси, які можна витрачати тільки на послуги цього мобільного оператора.

Варіацію такої моделі можна побачити в ПриватБанку. Найбільший банк країни нараховує бонусні гроші за оплату товарів та послуг в конкретних торгових точках. Витрачати їх можна теж тільки у партнерів ПриватБанку.

Друга модель кешбек передбачає, що клієнт отримує на рахунок «живі гроші», оплачуючи картою товари та послуги, придбані в певних місцях. Наприклад, в супермаркетах або АЗС. Саме такий підхід стає все більш популярним в Україні. Його впроваджує все більше банків.

Де платять найбільше

Хто з найбільших українських банків залучає клієнтів за допомогою кешбек? Відбирали за кількома критеріями:

  • Карта не повинна бути кобрендовою;
  • «Пластик» повинен бути доступним для широкого кола осіб. У розрахунок не бралися карти класу Gold і вище;
  • У порівняння не приймалися карти, «заточені» під один товар. Серед таких, наприклад, бензинові. Вони приносять кешбек тільки за розрахунки на АЗС.

Виявилося, що поки тільки 5 фінустанов — Альфа-Банк, monobank, Таскомбанк, Ідея Банк та Банк Форвард — надають повноцінний кешбек. Більшість з них повертає гроші тільки за витрату кредитних грошей. Таким чином, вони привчають клієнтів брати гроші в борг. Ті ж, хто обіцяє кешбек навіть в тому випадку, коли клієнт розплачується власними коштами, платять набагато скромніше.

Кожен з банків обмежує максимальну суму, яку власники карток можуть отримати за місяць. В середньому можна розраховувати на 500 грн. При цьому варто пам’ятати, що кешбек обкладається податком на доходи фізосіб і військовим збором. Тому з «зібраної» суми доведеться віддати 19,5%.

Здебільшого принцип роботи кешбек один і той же. Клієнт розплачується карткою в тій чи іншій категорії магазинів (найчастіше — в кафе, ресторані або супермакеті), а банк повертає йому на рахунок відсоток від витраченого.

Виняток становить хіба що monobank. Щомісяця він оновлює категорії кешбек. Наприклад, в честь 8 березня, в monobank запровадили категорію «Квіти». Зазвичай на вибір клієнта фінустанова надає 6-7 категорій, з яких власник картки повинен вибрати тільки дві.

З інших незвичайних пропозицій на ринку — WeekendCard від Таскомбанку. Ця фінустанова пропонує підвищений кешбек, якщо оплата відбувається у вихідні.

Виплати кешбек відбуваються раз на місяць та в розрахункову дату сума зараховується на карту власника. Monobank виділився і тут. Він дозволяє клієнтам накопичувати кешбек на своєму рахунку, а потім вивести, коли цього захоче власник. Правда, є мінімальна сума для виводу — 100 грн.

В інших банках також є мінімальна сума для зарахування кешбеку. Клієнтам Альфа-Банку, наприклад, потрібно почекати, поки у них накопичиться бонусів на 50 грн. Тільки після цього банк перерахує їх на карту.

Для зручності ми звели у єдину таблицю основні умови за кешбеком п’яти українських банків.

Головні «параметри» кешбеку 5-и банків

Банк Картка Максимальний кешбек за операцію Максимальна сума кешбеку за місяць Кешбек в рахунок власних грошей Категорії
Альфа-Банк Максимум до 5% 500 грн
  • Кафе та ресторани — 5%
  • АЗС — 3%
  • Супермаркети -2%
Монобанк* monobank до 20% 500 грн
  • Авто та АЗС: свої – 2%, кредит – 4%
  • Розваги та спорт: свої – 6%, кредит – 12%
  • Одяг та взуття: свої — 2%, кредит – 5%
  • Продукти: свої — 2%, кредит – 4%
  • Кіно: свої — 12%, кредит – 20%
  • Таксі: свої – 7%, кредит – 14%
Таскомбанк Велика п’ятірка до 2% 1300 грн
  • Розрахунки в торгово-сервісній мережі та Інтернеті — 1%
  • АЗС/супермаркети/кафе — 2%
Weekendcard до 3% 500 грн
  • Оплата в Інтернеті та супермаркетах в робочі дні за кредит — 2%, за свої — 1%
  • Оплата в інтернеті та супермаркетах за кредит у вихідні — 3%
Ідея Банк Card Blanche 10%/3%** 200/500 грн**
  • АЗС/кафе/ресторани — 3%.
  • Супермаркети — 2%
Форвард Виручалка до 1,5% 1000 грн
  • Супермаркети — 0,5%
  • АЗС — 1,5%

*Категорії та сума кешбеку у monobank динамічні та можуть змінюватися щомісяця. Всього клієнт може вибрати тільки дві з них. Дані вказані за лютий

** У перший місяць максимальний кешбек — 10%, в усі наступні — 3%. Максимальна сума кешбеку за місяць в перший — 200 грн, в наступні — 500 грн.


Отправить на E-mailОтправить на E-mail   Версия для печатиВерсия для печати
Комментарии(2)
Katerunka Katerunka
а приват банк де?
В них же теж є кешбек у вигляді «бонус +»
zhesia156 zhesia156
mixpoint.ua – советую заглянуть на сайт с самыми стильными и недорогими вещами в Киеве))
или
Вы можете войти с помощью:
Войти с Facebook Войти с Google Войти с ВКонтакте