Як обрати антисептик для дитини?
  
Company: Kyiv News

Санітайзери для дітей — тема дискусійна. Навіть вчені та медики не дають однозначної відповіді на питання, з якого віку та як часто діти можуть користуватися антисептичними засобами.

Сьогодні ми проаналізуємо, чим є антисептики для дітей — шкодою чи користю.

З якого віку можна користуватися антисептиком?

До 7 років мікрофлора та імунний бар’єр шкіри дитини не сформувалися. У цьому віці санітайзери можуть бути небезпечними, руйнувати ліпідний склад шкіри рук, впливати на розвиток імунітету, викликати подразнення та алергію.

Токсичні речовини антисептичних розчинів швидше всмоктуються в кров — причому виражена шкірно-резорбтивна дія (всмоктування) спостерігається як у дошкільнят, так і молодших школярів. З огляду на те, що обробку рук потрібно проводити кілька разів на день, навантаження на організм дитини буде суттєвим.

У Центрі громадського здоров’я рекомендують школярам мати у рюкзаку дві захисні маски в окремому пакуванні, пачку паперових хустинок і антисептик зі вмістом спирту не менше 60% (перевага надається не рідинам, а гелям). Але водночас у Центрі зауважують, що дітям до 14 років використовувати антисептик не варто.

Як обрати антисептик для дитини

Тож батькам, вихователям та вчителям потрібно закласти основи гігієни дітей до досягнення ними підліткового віку, акцентуючи на важливості миття рук.

Про гігієну розповідають на уроках природознавства, охорони праці, біології. Батькам можуть допомогти матеріали, випущені UNICEF — наприклад, відео про миття рук, створені спеціально для дітей. Також в UNICEF Ukraine розробили посібник «Навчання дітей правил особистої гігієни» для вчителів, який може бути цікавий широкому колу дорослих, що займаються навчанням та вихованням дітей.

Звісно, миття рук — першочергове правило захисту, але чи можуть бути винятки, коли потрібно використовувати антисептик?

Як обрати антисептик для дитини

Так, за умови, що мило з водою недоступне для дитини. На вулиці, скажімо, під час прогулянки у парку або на природі, можна застосовувати антисептик.

Який засіб для цього обрати — читайте далі.

«Дитячий» антисептик

Перше, на що варто звернути увагу батькам — склад продукту.

Як обрати антисептик для дитини

Активною речовиною, що знищує вірус, є етиловий спирт. Він руйнує поверхневу оболонку вірусу, приводячи до його загибелі. Для створення таких умов етиловий спирт до складу антисептика повинен входити в кількості від 60% до 80%. У педіатричній практиці не слід застосовувати засоби з концентрацією вище 60%, бо вони можуть спричинити висушування шкіри.

Відомий антибактеріальним ефектом триклозан — небажаний компонент дитячого антисептика. Він не впливає на віруси, накопичується в шкірі та може призводити до розвитку дерматиту у дітей.

Подразнюючий ефект й алергічні реакції можуть викликати барвники, ароматизатори та навіть деякі вітамінні компоненти в антисептиках.

Яку форму антисептика краще обрати для дитини?

Засоби випускаються у вигляді гелів, спреїв, кремів або дезінфікуючих серветок.

Спреї часто містять високу концентрацію спирту, і тому менш бажані для дітей.

У гелі додається гліцерин, що позитивно впливає на шкіру, але в них же може бути більше ароматів і барвників. Варто враховувати індивідуальну непереносимість.

Креми, як правило, застосовуються для створення антибактеріальної плівки, тому в умовах коронавірусу не актуальні. Між тим, важливим етапом догляду є зволоження — для цього використовуються спеціальні зволожуючі креми.

Дезінфікуючі серветки зі спиртовим вмістом зручні для догляду за шкірою дитини на вулиці, під час прогулянки.

Виробники, особливо ті, що почали випускати дезінфекційні засоби лише з початком пандемії, охоче скористалися можливістю і штампують «дитячі антисептики». На жаль, часто у ньому немає нічого «дитячого», окрім яскравого флакону.

Такі зовні привабливі пляшечки можуть бути небезпечними для зовсім маленьких дітей. Малюки можуть вирішити, що барвиста оболонка приховує щось смачне і цікаве: саме за таких умов нерідко відбуваються отруєння та опіки.

Український виробник «Він Стрім» зосередився не на зовнішній обгортці, а на якості продукції. Компанія випускає антисептики під брендом Clean Stream, які можна рекомендувати й дорослим, і дітям.

Як обрати антисептик для дитини

Високоякісна сировина, у першу чергу спирт, відсутність штучних барвників, спеціальний пом’якшувальний та зволожуючий комплекс для шкіри рук у кожному засобі — все це робить засоби Clean Stream абсолютно безпечними.

 *за матеріалами жіночого порталу Хочу.юа


Attached fileAttached file Send by E-mailSend by E-mail   Print versionPrint version
Comments(4)
Inna34 Inna34
Антисептики немного угнетают имунную систему. Пользоваться умеренно.
Шapм Шapм
Знаю, где точно можно даже сейчас купить антисептик, есть отличный интернет-супермаркет продуктов в Харькове vostorg.zakaz.ua/ru/ . Они предлагают широкий выбор свежих продуктов высокого качества, начиная от овощей и фруктов до мяса и молочных товаров, разные товары для дома и средства гигиены. Vostorg интернет магазин обещает удобство, надежность и оперативность доставки. Что меня убедило в их выборе, так это отзывы клиентов, которые отмечают качество продуктов и оперативность доставки. К тому же, у них есть удобный сайт и мобильное приложение, так что можно легко выбрать нужные товары и оформить заказ в любое удобное время.
id180749-Лермик Лермонтов Лермик Лермонтов
А его можно закупить онлайн? И где лучше всего заказывать продукты с доставкой? В последнее время все так заняты, что времени на походы в магазин просто нет. Я искал разные варианты, но не знаю, какой интернет-магазин продуктов выбрать. Что можете посоветовать?
id184200-Peter Bately Peter Bately
Antiseptics should not be poisonous, should not trigger allergic reactions, and should not cause pain. In addition, the most effective antibacterial mechanism isopropyl alcohol, which is also explosive.
Click here advancedelectricservicingllc.com/ Professional Electricians in Lindenhurst NY
or
You may sign in using:
Enter with Facebook Enter with Google Enter with VK