Організовуєш весілля? Найми професійного управлінця
  
Організовуєш весілля? Найми професійного управлінця

Традиційне українське весілля не піддається управлінню. А все тому, що почали організовувати не з того місця, не в той час і не з тими людьми.

Сценарист, режисер і організатор в одному обличчі
Весілля – це подія непередбачених обставин. Спізнилися, забули, не встигли, не спрогнозували. І це давно зрозуміло, що щось там піде не так. Ви не перші і не останні. Тому, щоб подія пройшла максимально «так», необхідно написати докладний сценарій, в деталях. Спостерігати за його виконанням має одна людина. Назвемо її модератор, організатор, менеджер. Але не плутайте з тамадою. У цього персонажа геть інша роль. Пише ролі якраз саме управлінець, що поєднав у собі сценариста, режисера і організатора. Саме він розписує ролі і контролює, щоб все пройшло згідно сценарію, чи миттєво реагує на ситуації та змінює хід дій.

Форс-мажори. Хто про них думав?
Ви станете не першими організаторами і не першою молодою парою, яка відбула весілля. Тому думайте довго, а тоді вже вирішуйте, як і що. Причому радьтесь не з емоцій: Як ти це пережила? Ти плакала? А розвідуйте технічні питання: мікрофони, апаратура, розетки, кондиціонери, освітлення, акумулятори. Це все те, що не зможете виправити у день весілля.
Чи замислювались ви, що будете робити, коли розетка перегорить, а інших нема, коли світла не буде, коли музиканти не встигнуть? Ні, тоді починайте, або наймайте компетентну людину, яка подумає і вирішить за вас.

Організатори – молода пара і батьки
Ми завжди віримо у свої сили. Інколи аж занадто. Особливо, коли впевнені, що зможемо на весіллі і молодою парою (батьками) бути, а ще й івент-менеджером. І врешті через брак часу завалимо і одну і другу службу. А на обличчі будуть червоні прояви хвилювань, в голові щось прораховуватимете. І звичайно, яке ж там свято.

До того ж звідки людині без досвіду знати, як воно організовується. Досвід гостя не дає досвіду організації. Він бачить тільки поверхню айсберга.

В організації весілля є чіткі правила, як в будь-якій організації. Наприклад, коли я з командою організовуємо тренінг на чужій території, ми беремо з собою подовжувачі, музику, мікрофон, і все те, що знадобиться. Хоч нам завжди кажуть: «Нічого не беріть. У нас все є». Але, як практика показує, що приїжджаємо, а нема речей, необхідних для його проведення.

За 2 дні ставимо ТОВСТУ КРАПКУ
Звичайно складно завершити приготування заздалегідь, особливо, коли все хочеться зробити в останній момент. Але треба себе примусити заради гарної події.

В американців добре, завжди їм з приємністю дивуюсь – у них репетиція весілля. Вона відбувається за 2-3 дні урочистої події. На неї не всі гості приходять, але все одно якісна генеральна репетиція. Вони грають повністю свою п’єсу під назвою «Весілля» і одразу ж бачать, що не так, та враховують на самій події.

Погодження події на трьох рівнях
Бачення у всіх різне, особливо такої важливої події, як весілля. Тому, хочеться чи не хочеться, треба погоджувати між батьками обох сторін і молодою парою. І якщо найняти професійного управлінця, конфлікти будуть перетворені в дієві та гарні вирішення. Він повинен бути психологом, у нього має бути розвинена інтуїція, щоб догодити кожній стороні і при цьому запропонувати щось дійсно вартісне. Якщо ця людина професіонал, вона вирішила не один надважкий конфлікт і ваша історія для нього як одна із тисячі.

На мою думку, ідеальним портретом івент-менеджера є жінка у віці від 35 років. Вона має досвід, не заздрить. Це її місія – творити красу. Можливо, такими професійними є і чоловіки. Але я просто не уявляю собі мужчину, який би гарно справлявся з обов’язками і бажав невеликі гонорари. Адже послуги такого спеціаліста мають бути дуже дорогими. Якщо чоловік у 40 років займається організацією весіль, це, як на мене, для нього замало. Зовсім я б не радила брати як управлінця дівчат, подружок. Адже вона буде випендрюватися перед хлопцями і їй в голову приходитимуть божевільні ідеї, які не лізуть ні в кут ні в двері. Наприклад, замовить тільки суші, і врешті половина дорослих гостей дивитиметься на це з квадратними очима. Як каже моя мама: «Я його туди, а воно назад».

Пам’ятайте, весілля – це не зміни, а традиція з багаторічним стажем.

Автор: Людмила Богуш, спеціаліст з управління часом

За матеріалами ПАРА МОЛОДА



 


Attached fileAttached file Send by E-mailSend by E-mail   Print versionPrint version

No comments yet… Be the first to leave comment on this topic!

Info The author of this page has prohibited it from commenting by anonymous users. You must login or register your FAVOR.com.ua account to leave a message here.