Делікатна техніка
  
Хрещатик

Міксеру шкодить сусідство з електроплитою, а мікрохвильова піч боїться металевої щітки

Побутова техніка на кухні потребує делікатного й обережного догляду. Мало хто знає, що міксеру не можна перегріватися. Апарату може зашкодити підвищена температура через сусідство з радіаторами та плитою. Одна з найчастіших причин поломки — використання його не за призначенням, коли домогосподарки намагаються змішувати заморожене масло чи збивати тісто. Міксер не варто мити — лише протирати вологою ганчіркою. А ось насадки можна сполоснути водою. Забруднення на корпусі цієї побутової техніки не варто очищувати спиртом, гасом, бензином, розчинниками. Не на користь апарату також полірувальні порошки.

Схожі вимоги при догляді за мікрохвильовою піччю. Її покриття “боїться” абразивних засобів та металевих щіток. Цю техніку теж протирають, а мити в теплій воді з милом дозволяється лише роликову підставку (її до початку “гігієнічних процедур” витягають з внутрішньої камери). Не можна, щоб всередину апарату потрапила будь-яка рідина: вода чи засіб для миття. Наприкінці всі частини агрегата обов’язково протирають насухо, не залишивши ані краплі вологи.

СВЧ-піч може також зіпсуватися через скляний, металевий, дерев’яний, виготовлений з лози чи соломки посуд. Підійдуть лише ємності, зроблені зі спеціального пластика, а також зі жаростійкого скла, склокераміки, фаянсу й порцеляни. Щоправда, посуд із золотим та срібним візерунками впливає на мікрохвильову піч погано, аж іскри всередині камери спалахують. Одноразові склянки чи тарілки використовувати треба обережно, не залишати в працюючій камері надовго, адже вони можуть обгоріти. Розігрівати рідку страву чи напій у щільно закритій посудині не слід. Не можна готувати яйце в шкаралупі: тиск всередині збільшується і воно розривається. Про всяк випадок варто проколоти виделкою шкірку перед готуванням неочищених овочів і фруктів.

СВЧ-піч може зламатися, якщо між дверцятами і передньою панеллю опиниться щось, що заважатиме міцно закрити прилад. Тож треба стежити, щоб туди не потрапляли шматочки продуктів, залишки миючого засобу.

Трапляються господині, які у чайнику підігрівають компот чи молоко. Від цього посуд не постраждає. А ось до електрочайника заливати будь-яку рідину, окрім води, аби швидше закип’ятити або підігріти, забороняється. Це може пошкодити прилад. Утім, більшість з нас це правило розуміє. А ось інше — менш відоме: частіше за п’ять разів у день вмикати чайник не варто заради безпечного й тривалого користування ним. Доводиться зважати й на те, що через значну жорсткість води накип на стінах посудини з’являється досить швидко, тож чайник треба чистити не менше ніж раз на місяць. Найпростіший засіб — залити на три чверті водою і додати чверть столового оцту. Після того, як розчин закипить, його залишають в ємності на ніч.


Надіслати на E-mailНадіслати на E-mail   Версія для друкуВерсія для друку
Коментарі(0)

Поки що коментарів немає… Станьте першим хто залишить коментар на цю тему!

або
Ви можете увійти за допомогою:
Увійти з Facebook Увійти з Google Увійти з ВКонтакті