Використання 3D-моделювання при імплантації зубів
  
Автор:

Довгий час основним методом попереднього аналізу і планування протезування та імплантації було зняття зліпків зубів пацієнтів. Такий метод використовується, і по сей день, але він має ряд недоліків. Не дає якісної інформації про щільності кісткової структури щелепи, а також інших особливостей внутрішньої будови. Гіпсовий зліпок не може гарантувати абсолютної точності, зважаючи на природну усадку гіпсу під час застигання. До того ж процес зняття зліпка, у деяких пацієнтів, викликає блювотний рефлекс.
  Але сучасні комп’ютерні технології все активніше впроваджуються в усі сфери нашого життя. Не становить винятку і стоматологія. З’явилися і використовуються такі терміни, як «комп’ютерна стоматологія» та «стоматологічне сканування». Так, наприклад, використання 3D-моделювання, що дозволяє значно прискорити, убезпечити і зробити більш прогнозованими, операції з встановлення імплантів. Ця технологія дозволяє з високою точністю визначити місце установки, тип імпланта і можливі наслідки операції.
  Головним інструментом при виконанні даної процедури, є тривимірний дентальний комп’ютерний томограф, який являє собою 3D-сканер, у вигляді крісла, на якому розташовується пацієнт, і скануючий елемент, що рівномірно рухається щодо нього.
  В процесі сканування, інформація зі сканера надходить в комп’ютер, де обробляється і створюється тривимірна віртуальна модель щелепи пацієнта. Ступінь сканування дозволяє, не тільки з високою точністю змоделювати особливості будови кісткової структури щелепи, але і виявити розташування кровоносних судин і нервових вузлів, форму і розташування щелепних пазух. Знання всіх цих деталей дозволяє імплантологам, з високою точністю, визначити найбільш сприятливе місце встановлення імпланта і його форму.
Комп’ютерна томографія не має нічого спільного з рентгеноскопією, не надає ніякого шкідливого впливу на організм людини, тому, абсолютно безпечна.
  3D-моделювання дозволяє бачити повну клінічну картину ще до початку операції, що в свою чергу, дозволяє спрогнозувати можливі ускладнення на етапі підготовки, мінімізувати ступінь хірургічного втручання, а також значно скоротити час проведення операції. Обсяг, отриманих в результаті 3D-сканування даних, знижує ризик ненавмисних помилок.
Використовуючи наочну 3D-модель, стоматологу не тільки, простіше самому визначитися з вибором методу майбутньої операції, але і разом з пацієнтом обговорити обґрунтованість вибору. Тому що, найчастіше пацієнти, схиляються до вибору більш дешевих, але в їх конкретному випадку, менш прийнятних варіантів, що загрожує подальшими ускладненнями.
  Крім того, дані, отримані дентальним комп’ютерним томографом, після відповідної обробки, передаються безпосередньо на верстат для фрезерування виробу оптимальної форми. Вся процедура від отримання 3D-зображення до виготовлення імплантату, займає всього кілька хвилин. Імплантація може бути успішно проведена протягом одного візиту пацієнта до стоматолога.
  Звичайно, на сьогоднішній день, може дозволити мати у своєму розпорядженні тривимірний дентальний комп’ютерний томограф, далеко не кожна стоматологічна клініка та не кожен стоматологічний центр. Але перспективи розвитку цього напрямку – очевидні, і вже в недалекому майбутньому, можливість побачити гіпсовий зліпок зубного ряду може представитися, тільки у вигляді експонату в музеї історії стоматології.


Надіслати на E-mailНадіслати на E-mail   Версія для друкуВерсія для друку
Коментарі(0)

Поки що коментарів немає… Станьте першим хто залишить коментар на цю тему!

або
Ви можете увійти за допомогою:
Увійти з Facebook Увійти з Google Увійти з ВКонтакті