Що потрібно знати при білій доставці з Китаю | |
Автор: Cargosupport |
Абсолютно не має значення, якою компанією ви повезете свій товар з Китаю – потрібно розуміти які цікаві пригоди чекають на вас попереду при легальній доставці і з чим доведеться зіткнутися? Що потрібно знати перед прорахунком вашого кошторису, можливо про деякі пункти ви навіть і не замислювалися)). Так ось, повірте стаття буде дуже довгою, наберіться терпіння дочитати. Навіть при тому, що я максимально спрощуватиму і намагатимуся викладати в короткому змісті. Але загалом і в цілому – розуміння «що таке біла доставка?» до кінця статті обіцяю у вас буде).
Якщо двома словами то це виглядає так. Є Вася, у якого компанія в Китаї та в Україні, він закуповує через, наприклад, компанію «Вася Чайніз» в Китаї і продає компанії в Україні під свій же контракт, далі вже перепродує зі своєю націнкою за послуги логістики товар вам. Тобто поки ви спокійно пили пивас і дивилися улюблений серіал, Вася зробив все за вас) Це звичайно зручно, але навіть за такої співпраці потрібно хоча б загалом розуміти «як це все працює». То що потрібно знати, щоб елементарно прорахувати доставку вантажу з Китаю вашого успішного товару? Відповімо спочатку на це питання! Звичайно, багато хто відправляє свої товари системою «карго». Згоден, це швидко та зручно – особливо для новачків. Та й для бізнесу на WB достатньо мати товар у стоку без будь-яких документів. WB у цьому плані лояльний, хоч і є позначка у них «Ви зобов’язані надати документи на товар на прохання клієнта». Знали про це?) При відправленні вантажу «карго» достатньо вказати найменування товару, вагу, обсяг та габарити. І накладна готова) Дійсно просто, хоча багато хто не знає як правильно прораховувати щільність товару, про це стаття тут) Так ось, знаючи всього лише параметри, описані вище логіст вам легко прорахує доставку вантажу з Китаю в Україну. Не встигнете ви допити свій латте і ціна в $ готова. Круто так?) Але чому ж при легальній «білій» доставці не все так райдужно?) Зараз без жартів мені пише дуже багато людей і я дійсно намагаюся допомагати кожному Але багато хто дивується, чому ж я не можу їм швиденько прорахувати контейнер плюшевих зайців з Китаю в Україну з документами та легальною доставкою? Основну частину витрат при легальній доставці вантажів з Китаю займають:
Опис товару, взагалі окрема наука)) Якщо вже заговорили про плюшевих зайців, давайте на них і розберемо приклад. При білій доставці недостатньо просто написати «заєць плюшевий», потрібно вказати: 1. З якого матеріалу (-лов) виготовлений товар? Щоб ви знали справжні плюшеві іграшки, виготовляються з натурального матеріалу тваринного походження. Бавовна. Бавовняне волокно: ситець, сатин, махрушка, фланель. Також трикотаж надає приємних тактильних властивостей. Все це потрібно вказувати! А щоб вказати, потрібно знати, щоб дізнатися, потрібно вивчити! Щоб вивчити потрібен час та зусилля)) І не дай Боже ваша іграшка заєць ще й розмовляє, а якщо і пісні співає, то пиши «пропало»! Тому що ще й потрібно вказати який акумулятор вбудований в іграшку. Яка ємність? А якщо ще й зарядний пристрій на додачу) Відчуваєте вже обсяг роботи?)) Це тільки початок) 2. Вказуємо призначення товару, ось основні категорії;
3. Яка кількість штук у партії? Скільки штук в одній коробці? 30? Скільки цих коробок? 4. Як товар упакований, у картонні коробки, дерев’яні ящики чи іншим чином? Чи упакована іграшка в індивідуальне впакування в кожній коробці? 5. Вага вантажу – нетто та брутто – загальна вага 1000 кг брутто, 950 кг нетто 6. Об’єм вантажу, розмір коробок або іншої упаковки (це можуть бути мішки наприклад, або рулони тканини в плівці) – наприклад 50 коробок розмірами х * х * х мм, загальний об’єм х м3 7. Торгова марка або бренд товару – наприклад власна торгова марка «Зайчик пострибайчик», ну або там «rabbit huerebbit» 8. Вартість одиниці товару — 10$, та/або еквівалент у юанях 9. Обов’язково вказати з якого міста в Китаї відправляємо та в яке місто України веземо – наприклад, доставка вантажу з Ціндао до Києва. Абсолютно не має значення чи везете ви зайчиків, чи ведмедів, а може взагалі велосипеди чи тапочки-принцип завжди той самий. За винятком товарів медичного походження, туди я навіть не лізу і мало що можу підказати. Без цієї інформації можна порахувати попередню орієнтовну вартість, але неможливо порахувати точну вартість доставки/розмитнення. При білій доставці насправді немає жодного сенсу розраховувати якусь зразкову ціну, краще витратити трохи часу у тандемі з експортними торговими компаніями та прорахувати реальну ціну доставки, враховуючи всі дані, описані вище! А що робити, якщо деякі дані невідомі? Наприклад, ви не знаєте, який матеріал, з чого виготовлений товар, давайте розберемося разом — є контакти постачальника, можемо зв’язатися та уточнити всі моменти. Ще раз, для точного розрахунку легальної доставки всі ці дані необхідні.
ФрахтДавайте розберемо спочатку «що таке фрахт?» Можливо наведу невдалий приклад, але чомусь саме він прийшов мені на думку першим. Головне донести суть до мого читача, чи не так? Приклад: поїхали значить ви із сусідом на рибалку! Всім хочеться у свою відпустку поїхати кудись подалі від будинку та побутових щоденних завдань)) Їдете ви такі щасливі на пасажирському сидінні, попиваєте пивко і питаєте у сусіда.
Так ось, дорога в 300 км * 10 літрів/100 км = 30 літрів бензину ваша витрата в один бік.
Ваша витрата на дорогу склала 30 літрів 92-го бензину за ціною Х. Це і є фрахт! Переміщення вантажу (в даному прикладі вашої п’ятої точки) з пункту А до пункту Б – фрахт склав Х рублів, це потрібно запам’ятати) На перший погляд здається, що все розраховане правильно, але це не так! Ми не порахували:
Розписувати можна довго, але суть одна! Ось так обчислюється реальна вартість доставки. Тому фрахт та доставка – принципово різні категорії. Багато людей дивуються, коли їм в одній компанії називають вартість доставки контейнера з Китаю 5000 $, а в іншій 10000 $ (цифри зі стелі). Чому так дорого? Вам дали ціну самого фрахту, без митних платежів, ПДВ та інших витрат. Завжди відокремлюйте поняття фрахт від поняття доставки з розмитненням загалом. Товар необхідно завантажити в контейнер на фабриці в Гуанчжоу, наприклад. Привезти контейнер до порту Шеньчжень. Чому ціна змінюється? Від ситуації у світі! Звичайно, якою сьогодні кавою ви обрали «латте» чи «капучино» думаю ніяк не вплине на ціноутворення перевезень, але ось інцидент у Суецькому каналі зіграв одну з ключових ролей. Процитую новину з Вікіпедії з посиланням, кому цікаво почитайте.
Що сталося далі? Мабуть, почали більше відправляти вантажі залізницею, зріс попит і відповідно ціни на фрахт злетіли. Ще приклад, у 2020 році всі країни на карантині, Китай глобально забезпечував увесь світ медичними масками, вирушали тисячі контейнерів по всьому світу, і назад вони поверталися порожніми в неодружену і знову як наслідок – ціни зросли! Тому презентувати якісь цифри та кошторис у бізнес-плані «А зараз привеземо – продамо і заживемо!» Замовте, при білій доставці прораховувати вартість потрібно не «вчора» або «завтра», а «тут і зараз» на актуальний момент відправки вантажу. Привезли вантаж за однією ціною зараз, за півроку відправляєте знову — ціна зросла на 20%. Нормальна ситуація, до цього треба бути готовим. Не плануйте витрати на фрахт на рік уперед – час іде, все змінюється, орієнтуйтеся лише на поточну ситуацію. Така реальність! |
Tweet |
Надіслати на E-mail Версія для друку |