Розпізнавання обличь допомагає банкам скоротити махінації
  
Author:

У минулому ефективність технології розпізнавання осіб при відеоспостереженні викликала суперечки. Деякі стверджують, що технологія, яка спочатку розглядалася як передовий інструмент в боротьбі з тероризмом, роздута і поки не принесла переконливих результатів. Однак це не відноситься до банків, де відеосистеми розпізнавання осіб виявилися корисними в боротьбі з шахрайством.

У минулому році в міністерство фінансів було повідомлено про 2000 випадки шахрайства. Це є серйозною проблемою, і люди, які проходять слабку ідентифікацію, часто є повторними правопорушниками. Це одна з причин, по якій багато хто вважає, що системи відеоспостереження, оснащені технологією розпізнавання осіб, можуть скоротити таку активність.

Ось як працює система розпізнавання осіб: якщо хтось повідомляє, що на його рахунку були виявлені не опізнані транзакції, система з аналітичним відстеженням на базі PTZ-пристроїв збирає інформацію про час транзакції на касі або банкоматі, а потім використовує цю інформацію для пошуку в цифровій інформації банку, зафіксованій раніше камерою в віконці касира, а також додаткові зображення, отримані від інших пристроїв, пов’язаних з системою безпеки банку, для отримання найкращого загального зображення злочинця. Потім кращі кадри зберігаються в файлі. Наступного разу, коли злочинець підходить до вікна касира, його або її зображення знімається на камеру і порівнюється зі збереженим зображенням. Потім система відправляє вихідне зображення на монітор або мобільний пристрій касира. Якщо подібність збігається із зображенням клієнта, касир може попередити службу безпеки банку.

Ще одна особливість системи PTZ полягає в тому, що вона може порівнювати фото шахрая з зображенням всіх інших відвідувачів, які пройшли через банк. Якщо підозрюваного помітили на відео в інший час, записується інформація в облікового запису, на підставі вчинених в банку транзакцій, і з власником облікового запису можна зв’язатися, щоб визначити, чи була перевірка санкціонована.

Поки банки, що використовують цю систему, вважають її надзвичайно цінним інструментом. Одна з причин, по якій розпізнавання осіб трохи розчаровує в інших умовах використання, полягає в її нездатності ефективно зіставляти зображення з бази даних з реальними зображеннями людей, що рухаються в натовпі. Але в банках, де умови освітлення постійні, а клієнти нерухомо стоять біля вікна касира або банкомату, набагато простіше точно зіставити подібності та ідентифікувати ймовірних шахраїв. Ґрунтуючись на позитивних відгуках банків, які в даний час використовують цю систему, вважаємо, що відеоспостереження з розпізнаванням обличь може стати важливим інструментом безпеки для всіх банків найближчим часом.


Send by E-mailSend by E-mail   Print versionPrint version
Comments(0)

No comments yet… Be the first to leave comment on this topic!

or
You may sign in using:
Enter with Facebook Enter with Google Enter with VK