Сьогодні — всесвітній день захисту прав споживачів
  

День споживача15 березня відзначається непомітне але найважливіше свято для всіх жителів планети — Всесвітній день захисту прав споживачів.

Датою для святкування цього дня була обрана річниця з дня історичного виступу американського президента Джона Кеннеді 1961 року, в якому він назвав основні права кожного споживача. Вони залишаються актуальними й досі. Це право на безпеку, на інформацію, право вибору і право захисту своєї думки.

Зараз під час відзначення Всесвітнього дня захисту прав споживачів прийнято говорити про інші найважливіші принципи взаємодії виробника і споживача товарів. Зокрема, на всіх рівнях сьогодні декларується право людини на відшкодування збитку при купівлі неякісного товару. Крім того, в цьому аспекті зараз розглядається і право кожного з нас на проживання в здоровому навколишньому середовищі.

Всесвітній день захисту прав споживачів відзначають з 1983 року. Тоді свято закріпили в міжнародному календарі.

В Україні захист прав споживачів набув статусу однойменного Закону лише у 1991 році, напередодні розпаду СРСР. Захистом прав споживачів займається Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів. У цій організації заходи, присвячені Всесвітньому дню захисту прав споживачів, проводяться в рамках святкування професійного дня всіх працівників сфери.

До сучасної культури споживання ставлення нашого суспільства дуже неоднозначне. Але у будь якому разі, відстоювання прав споживача сприяє здоровій конкуренції, покращенню якості товарів і послуг, та якості життя у цілому. Головне не ставитись виключно виключно по-споживацьки до навколишньої природи та екології.


Send by E-mailSend by E-mail   Print versionPrint version
Comments(1)
Ksushik Ksushik from the phone
Хотелось бы, чтобы не смотря ни на что, качество жизни населения улучшалось. И, чтобы не было необходимости защищать права потребителей, так как качество для изготовителя было на первом месте.
or
You may sign in using:
Enter with Facebook Enter with Google Enter with VK
  

Achtung! Please be polite! Although that modertors of this web-portal are excessively democratic, any unethical, unqotable or just rude expressions, which abuse other visitors of this web site, can be deleted. Also will be deleted any spam and public comments with private phone numbers.