Всесвітній день прав споживача відзначають в Україні
  
NEWSru.ua

Сьогодні, 15 березня відзначається Всесвітній день прав споживача. Цей день було встановлено рішенням ООН починаючи з 1983 року.

З нагоди Всесвітнього дня прав споживача президент України Віктор Ющенко привітав співвітчизників, повідомляє прес-служба голови держави.

Як зазначив Ющенко, «захист інтересів споживачів - один із пріоритетних напрямів забезпечення прав людини, важливий інструмент розвитку економіки і просування ринкових реформ».

Він підкреслив, що «гарантування якості і безпеки товарів і послуг в Україні є завданням державної ваги, яке безпосередньо стосується рівня життя кожного громадянина».

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко привітала працівників системи Держспоживстандарту і громадських рухів.

Як зазначила прем'єрка у своєму привітанні, опублікованому на Урядовому порталі, «Україна з кожним днем стрімко наближається до найкращих, загальноприйнятих світових стандартів, застосовуючи їх не тільки в промисловості та сфері послуг, але й під час оцінювання життя і безпеки людини».

«Водночас сьогодні в Україні та й в усьому світі найекономічніше незахищеними в суспільстві залишаються споживачі. Саме ви, захисники прав споживачів, стоїте на варті їхніх інтересів і тим самим робите колосальний внесок у захист здоров'я і безпеки наших громадян», - підкреслила голова уряду.

Нагадаємо, що одна з найбільш обговорюваних тем серед споживачів в Україні стосувалася генно-модифікованих організмів (ГМО). Нещодавно в Україні було введено порядок державної реєстрації продукції, що містить ГМО. Тепер на територію країни не допускатимуться продукти, в яких вміст ГМО перевищує 0,9%.

Довідка. Історія Всесвітнього дня прав споживача почалася 15 березня 1962 року, коли президент США Джон Кеннеді у спеціальному посланні Конгресу виділив чотири священних і невід'ємних права споживача: право на безпеку, право на інформацію, право на вибір і право бути почутим.

Пізніше до цих базових споживчих прав були додані ще чотири, також визнані світовою спільнотою: право на відшкодування збитку, право на споживчу освіту, право на задоволення базових потреб і право на здорове навколишнє середовище.

У 1973 році Європейський союз на 25-й сесії Консультативної асамблеї прийняв Хартію захисту споживачів. 9 квітня 1985 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Керівні принципи для захисту інтересів споживачів.


Надіслати на E-mailНадіслати на E-mail   Версія для друкуВерсія для друку
Коментарі(0)

Поки що коментарів немає… Станьте першим хто залишить коментар на цю тему!

або
Ви можете увійти за допомогою:
Увійти з Facebook Увійти з Google Увійти з ВКонтакті