Auchan з’їв п’яту частину «Фуршета»
  

КомерсантЪ-Росія
Ашан

Вперше в своїй практиці французький Auchan, один з найбільших світових рітейлерів, виходить на новий ринок, створюючи партнерство з місцевим оператором, пишуть Олена Синіцина і Христина Бусько, Комерсант, РФ.

Вчора Auchan Group оголосила про покупку 20% української мережі супермаркетів «Фуршет». Крім того, Auchan і «Фуршет» створюють в Україну два спільних підприємства – для розвитку мереж гіпермаркетів Auchan і торговельно-розважальних центрів Immochan.

Згідно з домовленістю, 66% акцій першого СП (оператора гіпермаркетів) буде належати Auchan, 19% – групі «Фуршет» і 15% – голові наглядової ради ЗАТ «Фуршет» Ігорю Баленко. У компанії, що розвиває ТРЦ Immochan, Auchan буде контролювати 50% акцій, ще 40% дістануться панові Баленко, 10% – фінансовому партнеру, назва якого не розголошується. У кожному з ТРЦ якірним орендарем буде або гіпермаркет Auchan, або супермаркет «Фуршет».

Керуючий партнер Euroventures Ukraine Fund (управляє частиною інвестицій ЄБРР в Україні) Валерія Щекатуров розповів, що в процесі угоди двох рітейлерів ЄБРР остаточно вийде з капіталу «Фуршету». «Ми продали 15% акцій« Фуршету », а ще 5% надали пан Баленко і його партнери. Продаж допоможе розвитку «Фуршету» – Auchan дуже сильний гравець з гарним фінансовими коштами «, – повідомив він.

Сума угоди не розголошується, однак джерело, знайоме з ходом переговорів, говорить, що компанія була оцінена з премією 15% стосовно ціни торішнього приватного розміщення «Фуршету», у процесі якого 100% компанії оцінили в $ 550 млн. Таким чином, 20% мережі могли обійтися Auchan у $ 126,5 млн.

«Раніше Auchan пробував самостійно розвиватися на Україну – компанія шукала земельні ділянки, але зіткнулася з певними труднощами, зокрема, з боку місцевих чиновників, – пояснив співрозмовник. – А у «Фуршету» є у власності і земля, і приміщення під магазини, а також, що важливо, можливість використання адміністративного ресурсу як мінімум в Києві, тому що Ігор Баленко – депутат Київської міської ради».

«Фуршет» – друга за розміром українська роздрібна мережа, управляє 69 супермаркетами на Україну і одним в Молдавії, що . Виручка компанії в 2006 році зросла на 41% і склала $ 481 млн. До угоди єдиним акціонером мережі була англійська компанія Anthousa Ltd, 78% якої належало засновнику «Фуршету» Ігорю Баленко та його партнерам, 15% – структурам ЄБРР. Решта 7% акцій Anthousa перебувають у вільному обігу на Франкфуртській фондовій біржі.

Покупка Auchan пакета акцій «Фуршету» – перша в Україну угода за участю міжнародного рітейлера. У Росії подібних угод було небагато. Наприклад, німецька Rewe Group в 2004 році вийшла на російський ринок, організувавши спільне підприємство з холдингом «Марта» – російський партнер передав під магазини Billa частину належних йому торгових приміщень. А англійська Dixons Group навесні 2005 року уклала опціонна угода на купівлю в 2011 році контрольного пакета акцій мережі електроніки «Ельдорадо».

«Іноземці згодні купувати тільки великі мережі з річною виручкою не менше $ 400 млн. Важливо, щоб мережа була федеральної, з налагодженою логістикою. Під такий опис підходять деякі – наприклад, Х5 Retail Group (мережі «Пятерочка» і «Перекресток»), «Сьомий континент», «Лента», «О’кей». Але вони продаються дуже дорого», – пояснює керуючий партнер інвестиційного бутика Falcon Advaisers Ігор Кованов. «Іноземців відлякує заплутана юридична структура російських торгових компаній, – додає директор з розвитку ГК «Вікторія» Ігор Ніколаєв. – Вони чекають, коли ринок і гравці стануть більш цивілізованими. Думаю, вже через рік почнуться знакові угоди за участю західних рітейлері».

 
Юридична адреса:

ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет»
04073, м. Київ, пр-т Московський, 15а
Тел.: +38 (044) 391 38 25
Факс: +38 (044) 391 38 29
E-mail:
Веб:

Надіслати на E-mailНадіслати на E-mail   Версія для друкуВерсія для друку
Коментарі(0)

Поки що коментарів немає… Станьте першим хто залишить коментар на цю тему!

або
Ви можете увійти за допомогою:
Увійти з Facebook Увійти з Google Увійти з ВКонтакті